518-1518 | Jizerský pokoj 

Jizerské hory s jejich slavnou „padesátkou“ zakomponoval David Vávra do tohoto pokoje. Jizerský pokoj má evokovat dřevěný dům. „Původně jsem jej chtěl dělat jako Šámalovu chatu v blízkosti Bedřichova, ale zvolil jsem volné téma jizerských chalup. Pokoj má individuální otisk, neopakuje se, a to byla výzva, jinak bych váhal, zda dělat hotelový pokoj. Komerčnost je mi vzdálená,“ konstatuje. Celý pokoj je obložený dřevem a dřevěný je i veškerý nábytek. Za pozornost stojí originální závěsy, které jsou potištěné kresbami architekta Vávry. Pozorný host na nich pozná některé známé stavby a místa Jizerských hor.

Televize je ve stěně zakryté obrazem s motivem sklárny v horské osadě Jizerka. Když se host bude chtít sledovat televizi, bude muset obrazem odjet. „To je pro mě největší vítězství, nejdůležitější, že se televize dostala za obraz. Je to pro mě signál, že v době, kdy jdou hotely a televize ruku v ruce se vkusem středního proudu, je v mém pokoji televize za obrazem a za to děkuji,“ říká David Vávra a upozorňuje na menší rozebíratelný rám, ve kterém se budou měnit čísla z Jizerské padesátky, tedy konkrétně jeho startovní čísla s časy. „Poprvé jsem běžel v roce 1978, pak jsem řadu let vynechal, ale teď běhám každý rok, takže mám Jizerské hory zažité. Bude to výzva pro hosty, aby mě předběhli. A až s tím skončím, půjdu zpátky historií, protože mám všechna čísla schovaná,“ říká. Zajímalo by ho, zda hosty jeho Jizerského pokoje inspiruje k návštěvě hor a aktivní účasti závodu.

REZERVOVAT POKOJ DALŠÍ POKOJ ARCHITEKTA


518 david vavra

Akad. arch. David Vávra

Ateliér Davida Vávry (Kateřina Vajčnerová a Robert Daněk) 


Vybrané projekty / realizace: 

Za dvacet let kolem nás prolétla řada projektů od Šumavy až k Tatrám, neboť i jedna realizace zakotvila v Košicích. Kromě asi tuctu rodinných domů a vil to byly rekonstrukce divadel Dobeška, Švandovo, Kladno, přeměna bývalé továrny Vertex na knihovnu v Hradci Králové včetně interiérů. Ve struktuře Vrchlabí zakotvila novostavba bytového domu s francouzskou restaurací. Navrhovali jsme vyhlídky, věže, lávky, přestavby kostelů, ale i novostavby modliteben a kapliček. Téměř každý rok jsme dokončili interiér rozličné restaurace, ale také jednu výstavní nebo muzejní expozici.

Spolupracujeme s výtvarníky na umístění uměleckého díla nebo s režiséry na divadelní či televizní inscenaci. Máme radost, když můžeme řešený prostor obohatit i vlastní výtvarnou realizací, především vitrážovými objekty nebo malbami.

Občas jsme obdrželi nějakou cenu, v soutěži Interiér roku -1993 jsme dostali s Františkem Skálou cenu za interiér restaurace Akropolis. Grand Prix České architektury - cena za architektonickou spolupráci na osazení sochy Franze Kafky v Praze. Nominace Klubu za starou Prahu - novostavba v historickém prostředí - Lávka v Chebu.


Studia / praxe:

  • Stavební fakulta ČVUT a Akademie výtvarných umění v Praze
  • spoluzakladatel divadla Sklep, spoluautor a průvodce televizních seriálů Šumná města, Šumné stopy
  • architekt, herec a spisovatel, příležitostný básník


Materiály, které mě baví: 

Baví mě přírodní materiály, které umějí stárnout - kámen, cihla, dřevo. K tomu jsem na konci 90. let našel perspex (lité plexisklo), materiál, který mě vzrušoval svými vlastnostmi a zpracováním. Před patnácti lety jsem objevil kouzlo skla, které je mým nejoblíbenějším výtvarným materiálem. 


Motto: 

Nemít ambice a pak to dobře dopadne. 


www.david-vavra.cz

DALŠÍ DESIGNOVÉ POKOJE  FOTOGALERIE HOTELU DODAVATELSKÉ FIRMY
 

Nábytek: Nábytek Louda

Dřevěné obklady stěn + dveře: Truhlářství Miler 

Matrace: Unar s.r.o.

Koupelnové vybavení: SIKO, Butterfly

Koupelnové doplňky: Steno

Podlaha: Breno

Závěsy: grafický návrh arch. David Vávra

Obraz: arch. David Vávra

Svítidla: Barrington Furniture

KOMPLETNÍ PŘEHLED DODAVATELŮ

Kontaktní informace

Adresa:

1. máje 757/29
460 07 Liberec
Česká Republika

+420 608 822 822
imperial@pytloun-hotels.cz

Sociální sítě

Můžete nás sledovat i na sociálních sítích, kde Vás budeme informovat o všech našich novinkách a aktuálním dění.

Kontaktní formulář

* Všechny položky jsou povinné

Working...