Kopie souboru _MG_0297

403 | Naruby

Kde logicky měla být koupelna, je vchod a naopak. Proto pokoj Naruby.

Rukopis Bořka Šípka s jeho originální skleněnou zlato-čirou mozaikou v koupelně a autorskými lustry má designový pokoj s číslem 403.  Pokoj má samostatnou předsíň a oddělenou šatnu, která slouží pro odkládání zavazadel a supluje skříň. Dveře do šatny i do koupelny jsou umístěné osově po obou stranách pokoje a mezi nimi je situováno lůžko, částečně zasunuté v nice. Naproti posteli je sofa. „Bylo speciálně navržené právě pro tento projekt. Opěrka sofa je řešena z čalouněných válců a stejný detail se použil i pro protější čelo postele. Celá dispozice pokoje je založena právě na symetrii,“ říká Tereza Šašková, jež na návrhu s Bořkem Šípkem spolupracovala. 

Kromě postele se veškerý nábytek vyráběl na míru, v dekoru mahagon, a dveře do podružných místností v dekoru wenge atypicky na celou výšku místnosti. Dalším dřevěným prvkem je podlaha z akátu mafi v předsíni a koupelně. Podlahu v pokoji a v šatně pokrývá červený koberec a koresponduje s oranžovočervenými závěsy a doplňky. „Vybavení pokoje doplňují autorské prvky Bořka Šípka, kromě sofa designové skleněné lustry Arabeska, Pivoňka, David a lampa Naruby, která podtrhuje název pokoje, a také skleněné stolečky, židle k pracovnímu stolu a křesla Filzky,“ vyjmenovává Tereza Šašková. 

Originální je skleněná zlato-čirá mozaika s motivy podle návrhu Bořka Šípka. Koresponduje se zlatavě žlutou výmalbou předsíně. Výmalba pokoje je světle šedá, doplněná tapetou podobného odstínu v nice za postelí. Koupelna má bílý obklad klasického formátu. Zvolené barvy ještě více prosvětlí pokoj, který má dostatek přirozeného světla a jsou z něj působivé výhledy. Už při vstupu do předsíně na Ještěd a Ještědský hřeben, z pokoje a koupelny na okolní domy a v dáli na Javorník. 

REZERVOVAT POKOJ


Prof. Dr. Ing. arch. Bořek Šípek403 Borek Sipek

(14. 6. 1949 - 13. 2. 2016)

Studio Šípek
 

Studia / ocenění:

Bořek Šípek byl světoznámý architekt, designér, výtvarník a vysokoškolský profesor. Svým záběrem renesanční člověk a založením kosmopolita. Po absolvování umělecké průmyslovky v Praze odešel roku 1968 do Německa, kde vystudoval architekturu a filozofii. V roce 1983 přesídlil do nizozemského Amsterdamu, kde vznikl jeho první ateliér - Studio Šípek. Od té doby spolupracoval s prestižními designérskými firmami, jako jsou Driade, Vitra nebo Rosenthal.

 

Za svou práci získal řadu ocenění:

 • německá Cena za architekturu (1983)
 • titul Rytíř umění a literatury Francouzské republiky (1991)
 • holandská Cena za užité umění a architekturu prince Bernharda (1993)
 • uvedení do Síně slávy českého designu v rámci udílení cen Czech Grand Design (2016).
 • Mimo jiné je autorem butiků pro módního návrháře Karla Lagerfelda. 
 • V Čechách se stal známým poté, co ho první český prezident Václav Havel jmenoval hradním architektem. 
 • Mezi další zajímavé zakázky patří výstavní pavilon pro Škoda auto v německém Wolfsburgu pro EXPO 2000, VIP prostor Letiště Václava Havla zvaný Crystal Lounge, nebo jeden z posledních projektů - bytový a komerční komplex pro čínský Fo-Šan. 
 • Za svůj život navrh bezpočet skleněných objektů a nábytku. Mezi posledními významnými projekty je pamětní místo věnované Václavu Havlovi - Lavička Václava Havla, projekt sítě veřejných míst pro vedení dialogu v demokratickém duchu.
 • Jeho umění je zastoupeno v mnoha soukromých sbírkách, ale i předních světových galeriích jako například v New Yorku, v Soulu, v Paříži, v Londýně či v Šanghaji. 


Materiály, se kterými rád pracoval:

Sklo, kov, dřevo - nebránil se ničemu.

 

Motto:

Achitektura je o lidech, ne o barácích. (Není to vyloženě krédo Bořka Šípka, ale vystihuje to jeho myšlení.).


www.archilles.cz 

www.sipekglass.cz 

 

Bořek Šípek byl uměleckým ředitelem sdružení Czech Deco Team – www.czechdecoteam.cz

 

Logo CDT

 


Ing. arch. Tereza Šašková 403 tereza saskova

Vybrané projekty / realizace:  

 • Ve Studiu Šípek - rekonstrukce klasicistního domu v Betlémské ulici, Praha; rekonstrukce a půdní nástavba secesního domu v Kubově ulici, Praha; návrh interiéru galerie, Bratislava; kolekce intarzovaného nábytku Archilles; Zábavní park na pobřeží, Zhanjiang (Čína); bytový a komerční komplex, Fo-Šan (Čína)
 • Samostatný ateliér Tereza Šašková - kolekce dýhovaného nábytku pro tradiční českou firmu Jan Ficek dřevovýroba; návrh jednotného vizuálního řešení pro showroomy Sapeli; rezidenční interiéry

 

Studia / praxe:  

 • Fakulta architektury ČVUT
 • Zahraniční stáže: semestr v oboru Interior Architecture na Cork Institute of Technology v Irsku, intenzivní kurz zaměřený na nízkoenergetické a udržitelné domy na Politecnico di Milano v Itálii, čtyřměsíční pracovní stáž ve vídeňské architektonické kanceláři COOP HIMMELB(L)AU

 

Materiály, které mě baví:

Dřevo, beton, sklo.


Motto: 

Ten, kdo vnímá, je ve své podstatě neměnný a nadčasový jako prostor. (Daniel Liebeskind)


www.terezasaskova.cz 

DALŠÍ DESIGNOVÉ POKOJE  FOTOGALERIE HOTELU DODAVATELSKÉ FIRMY
 

Nábytek: Truhlářství Kučera, Vespera

Postele a matrace: Unar s.r.o.

Koupelnové vybavení: SIKO, Butterfly

Koupelnové doplňky: Steno

Mozaika v koupelně: návrh arch. Bořek Šípek

Koberec: Breno

Podlaha koupelna: Votoček

Tapety: HCS Deco

Závěsy: Styltex

Svítidla: návrh arch. Bořek Šípek

KOMPLETNÍ PŘEHLED DODAVATELŮ

Kontaktní informace

Adresa:

1. máje 757/29
460 07 Liberec
Česká Republika

+420 608 822 822
imperial@pytloun-hotels.cz

Sociální sítě

Můžete nás sledovat i na sociálních sítích, kde Vás budeme informovat o všech našich novinkách a aktuálním dění.

Kontaktní formulář

* Všechny položky jsou povinné

Working...