401 - 1

401 | Vádí

Na počátku byla barva. Tyrkysová. A spousta nápadů, ze kterých udělala jedinečný svůj pokoj Markéta Šafferová. Vodní prvek, podprahově kašnu uprostřed náměstí, supluje atypická polstrovaná vana. Působí, jako by stála uprostřed pokoje, ale zdání v tomto případě klame. „Záměrem bylo nevnímat stěny, u kterých jsme umístili voděodolnou koženkou čalouněnou vanu. Nahrazuje sedací nábytek a je určená pro relaxaci, případně sledování televize. Soukromí i bezpečí menšího prostoru zajistí záclona,“ popisuje význam dominantního prvku Markéta Šafferová. Její pokoj je jediný se sprchovým koutem.   

Architektka chtěla navodit iluzi velkého čtvercového prostoru s centrální pozicí vany. Vše se jí podřizuje. Jakoby vložený kubus stěn balkónu a výtahové šachty je tu pouze v roli televizní a vanové zástěny. Barvou pokoje je tyrkysová, jež odkazuje společně se sklem ověsů k průzračné vodě, která je hlavním elementem zastoupeným vanou. Kolem té se vše točí. A také kolem tyrkysové, od níž se odrazily doplňující odstíny šedohnědé. 

Použité materiály se odvíjejí od voděodolné koženky. Stůl složený ze dvou desek je z umělého kamene. Tento materiál zaručuje čistotu řešení hran objektů organického tvaru v pohledově exponovaných místech. Podlahu tvoří dvě krytiny - koberec vytváří pohodu ložnice a PVC je praktické pro mokrý provoz kolem vany. Na stěnách, které oko nemá vnímat, je bílá. Ta prostor opticky rozšiřuje, což je podle Markéty Šafferové velice důležitý moment už při vstupu do pokoje. „Jde hlavně o to, aby se za využití podobných optických klamů pokoj co nejvíce přibližoval obecně příjemně vnímanému prostoru čtvercové místnosti,“ říká. 

Velkou roli pro vnímání pokoje mají skleněné ověsy rozmístěné podél provozních linií nebo lehce naznačující stínitka osvětlení jednotlivých zón. „Světla v oblouku a zavěšené lustrové ověsy kopírují společně se stolem myšlenou spirálu, která ohraničuje jednotlivé provozy pokoje. Jejím začátkem je vana, vnitřní prostor, který s rozšiřující se spirálou volně přechází do exteriéru,“ vysvětluje architektka, podle níž je specifikum pokoje organičnost, která  napomáhá rozvolnění prostoru a plynulému pohybu pokojem. Zařízení prostoru vytváří ze dvou místností celek a propojuje provozní zóny.


401 marketa safferova

Ing. arch. Markéta Šafferová
 

Vybrané projekty / realizace:

 • návrhy showroomů a vzorů pro digitisk či pískované sklo pro společnost VV SKLO s.r.o.
 • interiéry ubytovacích zařízení Westernové městečko Boskovice
 • vitráže prosklených dveří a stěn pro secesní dům v Martínkové ulici v Brně
 • úprava Open Space společnosti Grisoft
 • přeměna nám. Svobody v Blučině a návrh městského mobiliáře
 • dětská hřiště s návrhy prolézaček, Brno
 • interiér cukrárny a kavárny na Staré Osadě
 • architektonická studie parkové části ÚSP pro zrakově postižené

 

Studia / praxe:

 • ČVUT Fakulta architektury, Brno (1987 – 1992) 
 • jednoleté studium památkové péče pro vysokoškoláky
 • výtvarné studium: LŠU Jaroslava Kvapila Brno, 8 let pod vedením grafika J. Škarohlída a akademického malíře P. Veselého
 • kromě soukromé praxe práce v nábytkových firmách např. Potrusil nábytek pro zítřek, nábytek Kodytek, Draft Inc.
 • architektonická a výtvarná rubrika v projektu dětského časopisu ve firmě nábytek Kodytek
 • odborný garant na NPÚ ÚOP v Brně
 • návrhy expozičních stánků pro společnost GHC 

 

Materiály, které vás baví:

Sklo a jeho přeměny v ploše - vitráže, pískování, gravírování, nanotisk a další možnosti potisku nejen skleněné plochy. Například jsem navrhovala dlouhou fix stěnu ze skla pro rozdělení místností s pískovaným a gravírovaným vzorem osamělé lavičky v parku velkoměsta (Showroom VVSklo Bratislava), velkoformátové vitráže suplující dělící stěny s motivem stromu rostoucího z prvního podlaží domu na druhé (secesní vilka)

A baví mě mozaiky skládané z náhodně rozbitých střepů, když vytváří svůj vlastní příběh (prostory studia, krb a stěna kuchyně a jídelny).

 

Motto:

Vždy mi záleží na tom dát prostoru nápad, jenž mu dodá živost a podtrhne osobnost zákazníka. Výtvarnými detaily pomáhám plynulosti pohybu v určeném prostředí.

 

www.safferova.cz

 

Markéta Šafferová je členkou sdružení Czech Deco Team – www.czechdecoteam.czDODAVATELSKÉ FIRMY
 

Nábytek: Lenza, Vespera

Matrace: Unar s.r.o.

Koupelnové vybavení: SIKO, Butterfly

Koupelnové doplňky: Steno

Koberec + lino: Amadeo

Tapety: HCS Deco

Závěsy: Styltex

Stolové desky:  MgA.Josef ČERVINKA 

Kamenná dýha nad vanou: FORTEL DESIGN 

Skeněné ověsy svítidel: HANCE PERLINE


KOMPLETNÍ PŘEHLED DODAVATELŮ

Kontaktní informace

Adresa:

1. máje 757/29
460 07 Liberec
Česká Republika

+420 608 822 822
imperial@pytloun-hotels.cz

Sociální sítě

Můžete nás sledovat i na sociálních sítích, kde Vás budeme informovat o všech našich novinkách a aktuálním dění.

Kontaktní formulář

* Všechny položky jsou povinné

Working...