303 | Gallery room

303 | Gallery room 

Výstavní variabilní prostor s možností absolutního pročištění hlavy, to je Gallery room Barbory Sacher. 

Otočná postel uprostřed místnosti i celý koncept dominují pokoji s reprodukcemi po stěnách (fotografie Jan Černý aka Blacker94, pastely Blanka Brožová). Ty vlastně rozhodly o atypickém umístění postele. Z jedné strany má pracovní stolek, který může sloužit jako čelo letiště i jako opora při sledování televize, a z druhé televizní panel. Televizi lze sledovat z obou konců pokoje. Host ji ale může vypnout, otočit od sebe a dívat se na umělecké dílo na jejím rubu. 

„Když mi Lukáš Pytloun zadal, aby byl pokoj zcela originální a že je v podstatě všechno dovolené, věděla jsem hned, že nechci dělat nějakou obrovskou ztřeštěnost. Ale ukázat precizní práci s barvami a texturou, použít klasické elegantní detaily jako třeba výrazné podlahové sokly, a věděla jsem, že tam bude umění. Při práci na konceptu pokoje jsem si vybavila vlastní pocity při cestování. Většinou mám na cestách tak nabitý den, že večer chci aspoň chvíli absolutního klidu. Stejně jako většina lidí ale skončím sledováním televize z postele. V Gallery roomu ale můžete usednout na otočnou postel a nechat na sebe působit všechny ty velké grafiky,“ vyjadřuje se ke svým počátečním úvahám autorka pokoje. 

Základ pokoje je neutrální, tlumený. Barbora Sacher nechala vyniknout grafiky, a zvolila nadčasově elegantní vybavení a barvy od bílé přes různé tóny hnědé až po šedou a hrála si spíš s texturami. „Drobným detailem navíc je vícero geometrických vzorů na přehozu, polštářcích a koberci, které jsou propojené barvou. Kombinování vzorů mě hodně baví,“ popisuje. 

Součástí zadání byla možnost sezónní obměny pokoje. Výměnou grafik to jde lehce a změní se vždy celá atmosféra. Umělce, jejichž reprodukce v pokoji budou, vybírá designérka, host se o nich na pokoji dozví základní informace a může se s nimi spojit, pokud ho jejich díla zaujmou. Na pokoji je i místo s rolí papíru, fixy a mnohojazyčnou výzvou, aby host zanechal něco ze svého umění. „Snad se někdo inspiruje a jednou třeba vystavíme v pokoji reprodukce děl hostů.“ těší se Sacher. 

Kdo chce mít absolutní klid, může grafiky schovat. Zatažením závěsů, které mají LED podsvícení. Gallery room tedy může poskytnout intenzivní umělecký prožitek, nebo odstřihnout od světa a poskytnout absolutní klid. Závěsy lze skrýt i prosklenou koupelnu a poskytnout stydlínkům víc soukromí. 

 


303 barbora sacher

Barbora Sacher
 

Ateliér / studio:

Pracuji pod svým jménem Barbora Sacher, vedu studio bytového textilu reFORMA Liberec a mám kolegyni, která provozuje pobočku studia reFORMA v Mladé Boleslavi.


Specializace:

rezidenční interiéry, restaurační provozy


Vybrané projekty / realizace:

  • jídelna horské restaurace Královka v Bedřichově
  • kavárna Wink café Liberec
  • rezidenční interiéry viz realizace na mém webu 


Studia / praxe:

Design škola Praha, Interiérový design, studium při zaměstnání, po dvou letech studia ukončila kariéru v HR a začala se designem interiérů živit. Od roku 2012 na volné noze.


Materiály, které mě baví:

Rozhodně textil, sám sice interiér neudělá, ale bez něj to není nikdy ono. A vlastně to samé si myslím i o umění.


Motto:

Přestaňte se už bát vzorů a dekoru. 


www.barborasacher.com

DALŠÍ DESIGNOVÉ POKOJE  FOTOGALERIE HOTELU 


 

DODAVATELSKÉ FIRMY
 

Postele a matrace: Unar s.r.o.

Koupelnové vybavení: SIKO, Butterfly

Koupelnové doplňky: Steno

Koberec: Breno
 

KOMPLETNÍ PŘEHLED DODAVATELŮ

Kontaktní informace

Adresa:

1. máje 757/29
460 07 Liberec
Česká Republika

+420 608 822 822
imperial@pytloun-hotels.cz

Sociální sítě

Můžete nás sledovat i na sociálních sítích, kde Vás budeme informovat o všech našich novinkách a aktuálním dění.

Kontaktní formulář

* Všechny položky jsou povinné

Working...