203 | JEŠTĚDSKÝ POKOJ

203 | Ještědský pokoj

Jak už název napovídá, u tohoto pokoje se jeho autor David Vávra nechal inspirovat ikonou 20. století – Ještědem.  Obklad v koupelně je volnou parafrází původních ještědských vertikálních obkladaček. „Musely se nařezat z čtvercových formátů, neboť se nevyrábějí. Nadchla mě obětavost a kvalita spolupracujících firem. Takové atypické pokoje vznikají jako hledání a firmy na to hledání přistoupily,“ oceňuje David Vávra. S barvou stěn v pokoji ladí závěs s motivy kreseb architekta. Ze stejné látky je i potah židle a křesla. Ještědem je inspirovaný i dřevěný nábytek v pokoji. Postele i stolky nesou charakteristický tvar písmene H, tak jak je navrhl Otakar Binar pro pokoje na Ještědu.

Davida Vávru fascinuje Karel Hubáček s projektem Ještědu, který navrhl v roce 1968. „Při vzpomínce na Ještěd musím zmínit i statika Zdeňka Patrmana a interiérového architekta Otakara Binara, který do technické stavby dokázal vnést poetické srdce. Binar navrhoval uvnitř vše od topení, židlí, stolů, až po číšníkovu kapsičku, na které je vyšité „J“. Ještěd je pro mě signál a inspirace, navíc jsme děti architektury, kterou ovlivnil Brusel 58, k němuž má člověk hluboký osobní vztah,“ vyznává se architekt, herec, spisovatel a příležitostný básník, jehož báseň z „Obrazů z dějin české architektury“ věnovaná Ještědu je graficky zpracovaná na stěně od pokoje. 

REZERVOVAT POKOJ DALŠÍ POKOJ ARCHITEKTA

 


203 david vavraAkad. arch. David Vávra

Ateliér Davida Vávry (Kateřina Vajčnerová a Robert Daněk)


Vybrané projekty / realizace:

Za dvacet let kolem nás prolétla řada projektů od Šumavy až k Tatrám, neboť i jedna realizace zakotvila v Košicích. Kromě asi tuctu rodinných domů a vil to byly rekonstrukce divadel Dobeška, Švandovo, Kladno, přeměna bývalé továrny Vertex na knihovnu v Hradci Králové včetně interiérů. Ve struktuře Vrchlabí zakotvila novostavba bytového domu s francouzskou restaurací. Navrhovali jsme vyhlídky, věže, lávky, přestavby kostelů, ale i novostavby modliteben a kapliček. Téměř každý rok jsme dokončili interiér rozličné restaurace, ale také jednu výstavní nebo muzejní expozici.


Spolupracujeme s výtvarníky na umístění uměleckého díla nebo s režiséry na divadelní či televizní inscenaci. Máme radost, když můžeme řešený prostor obohatit i vlastní výtvarnou realizací, především vitrážovými objekty nebo malbami.


Občas jsme obdrželi nějakou cenu, v soutěži Interiér roku -1993 jsme dostali s Františkem Skálou cenu za interiér restaurace Akropolis. Grand Prix České architektury - cena za architektonickou spolupráci na osazení sochy Franze Kafky v Praze. Nominace Klubu za starou Prahu - novostavba v historickém prostředí - Lávka v Chebu.


Studia / praxe:

  • Stavební fakulta ČVUT a Akademie výtvarných umění v Praze
  • spoluzakladatel divadla Sklep, spoluautor a průvodce televizních seriálů Šumná města, Šumné stopy
  • architekt, herec a spisovatel, příležitostný básník


Materiály, které mě baví:

Baví mě přírodní materiály, které umějí stárnout - kámen, cihla, dřevo. K tomu jsem na konci 90. let našel perspex (lité plexisklo), materiál, který mě vzrušoval svými vlastnostmi a zpracováním. Před patnácti lety jsem objevil kouzlo skla, které je mým nejoblíbenějším výtvarným materiálem.


Motto:

Nemít ambice a pak to dobře dopadne.


www.david-vavra.cz

DALŠÍ DESIGNOVÉ POKOJE  FOTOGALERIE HOTELU 

 DODAVATELSKÉ FIRMY
 

Nábytek: Truhlářství Miler

Matrace: Unar s.r.o.

Koupelnové vybavení: SIKO

Koupelnové doplňky: Steno

Koberec: Breno

Závěsy: grafický návrh arch. David Vávra

Obrazy: arch. David Vávra

KOMPLETNÍ PŘEHLED DODAVATELŮ

Kontaktní informace

Adresa:

1. máje 757/29
460 07 Liberec
Česká Republika

+420 608 822 822
imperial@pytloun-hotels.cz

Sociální sítě

Můžete nás sledovat i na sociálních sítích, kde Vás budeme informovat o všech našich novinkách a aktuálním dění.

Kontaktní formulář

* Všechny položky jsou povinné

Working...