118 | Analepse 118 | Skubb studio

118 | Analepse 118

Přirozený chaos je průřezem několika dob. Na pokoji Analepse pojmenovaném podle filmového nebo literárního postupu, při němž se přeruší dějová vyprávěcí linie a příběh se vrací do dřívějšího časového okamžiku.

„Idea pokoje vychází z představ, jak by vypadal pokoj/hotel, kdyby nezačala rekonstrukce. Pokládali jsme si otázky: Jaký vliv by měla na pokoj příroda, vandalismus či zub času? Proč se často stává, že krásné budovy zůstávají ladem a proč se s nimi nic nedělá? I přes to všechno jsou pro nás staré rozpadlé budovy fascinující, a proto jsme chtěli tento fakt přenést právě do pokoje 118. Zároveň nás bavilo pracovat se surovostí v kontextu čtyřhvězdičkového hotelu Imperial,“ vysvětluje úvahy Jan Salanský.

Autoři pro vybavení pokoje použili věci, které našli, upravili a vdechli jim tak nový život. Na někoho může pokoj působit chaoticky, protože se prostřednictvím vybavení prolínají různá období. Cíl byl ale splněný. Vytvořit jedinečný celek, kde každý detail nutí k zamyšlení nad jeho použitím. Pro podtržení myšlenky nechali pokoj „prorůst stromy“, což vytvoří dojem úplného napadení časem. „Chtěli jsme použít prvky, které stále dobře fungují a nesou charakter dřívější doby. Dají se kombinovat s prvky nynějšími nebo úplně diametrálně odlišnými. Řídili jsme se i postupem toho, že někdo do pokoje přišel, něco zanechal, přišel další a přes to „plácl“' něco svého. Stejně jako se stávalo před rokem 89. Tento fenomén se ale dá často zaznamenat i nyní,“ říká Jan Salanský.

Zakladatelé studia SKUBB. použili čedič, který se převážně používá do industriálních prostor, vložili jej do diametrálně odlišného prostředí a vytvořili tak nesmrtelný povrch, kde protiskluzové výstupky jsou zároveň i masážními prvky. Do koupelny se vstupuje tajným vchodem. Namísto klasických dveří je velká skříň ze surových prken. Obklad koupelny je sestavený z více než dvaceti různých obkladů. Smaltová vana na světle béžových nožičkách je z vnější strany zrezivělá (následně ošetřená lakem) a vnitřek je pomalovaný charaktery. Je jedinou vanou v hotelu, která není vířivá. Každý kus v koupelně je originál, svým vlastním pánem. Umyvadlo je modré, toaleta zelená a navíc na stupínku. Praktický důvod - sklon odpadu - vyzdvihl zelený trůn a podtrhl tak jeho funkci.

„Do pokoje Analepse by se člověk měl rád vracet, protože za pouhý jeden pobyt, který netrvá déle než pár dnů, se každý detail nedá objevit,“ zvou Jan Salanský a Jakub Neufuss potenciální hosty k přespání na mosazné posteli opravované stříbrem a připevněné ke zrezivělé kovové konstrukci.

REZERVOVAT POKOJ


118 jan salansky

Jan Salanský, Jakub Neufuss

SKUBB CREATIVE STUDIO
 

Vybrané projekty / realizace:

V nedávné době se studiu SKUBB. podařilo pod značkou Jizersky realizovat v řadě již třetí kolekci Jizerského šperku, které společně s projektem Papermash patří mezi jejich primární aktivity. Rádi experimentují s materiály, jako je například sklo, ze kterého vzešla kolekce objektů DOZA (Jakub Neufuss) nebo série designérských artefaktů s názvem Generace (Jan Salanský). Studio se mimo jiné věnuje výrobě autorských kusů nábytku či interiérových doplňků, například z pálené hlíny - série mís Jsem Míša.


Studia / praxe:

Jan Salanský: Střední průmyslová škola Tvorby a designu nábytku. Dokončil magisterské studium Fakulty umění a architektury oboru Environmental design na TUL (vedoucí Prof. Bořek Šípek). 


Jakub Neufuss: Střední škola Aplikované kybernetiky, obor Virtuální grafika, absolvoval Vyšší odbornou školu Václava Hollara Interaktivní grafika, Sklo a šperk Fakulty textilní na TUL (vedoucí: Ak. soch. Oldřich Plíva)


Studio SKUBB.: výherci cen Mistr Křišťálu (2014), Nominace na ceny Czech Grand Design (2015)


Výstavy: Design blok 2014, Salone de Mobile 2015, Prague Designweek 2015, Výstava nábytku Paper mash v DOX by Qubus, München Jewellery Week 2016, DDR 2014, 2015, IGS 2015, Zlín Design Week 2016


Materiály, které nás baví:

Veškeré materiály, s kterými se dá pracovat a posouvat je podle našich představ.


Moto:

Jsme dělníci moderní doby.

www.studioskubb.cz

DALŠÍ DESIGNOVÉ POKOJE  FOTOGALERIE HOTELU DODAVATELSKÉ FIRMY

Nábytek: Skubb 

Matrace: Unar s.r.o.

Koberec: Breno

 

KOMPLETNÍ PŘEHLED DODAVATELŮ

Kontaktní informace

Adresa:

1. máje 757/29
460 07 Liberec
Česká Republika

+420 608 822 822
imperial@pytloun-hotels.cz

Sociální sítě

Můžete nás sledovat i na sociálních sítích, kde Vás budeme informovat o všech našich novinkách a aktuálním dění.

Kontaktní formulář

* Všechny položky jsou povinné

Working...