103 | 50 Shades of Gray

103 | 50 Shades of Grey

Pokoj volně inspirovaný knihou „Padesát odstínů šedi“ je místem, kde si každý může vytvořit svůj vlastní příběh. Autory návrhu jsou Petr Stolín a Alena Mičeková.

Tento pokoj má v hostovi vzbudit pocit, že se právě ocitl v klasickém newyorském budoáru, kde se kombinuje staré a nové, industriální a honosné prvky a předměty s osobním příběhem. Velkou inspirací byly fotografie Helmuta Newtona, Roye Stuarta, Terezy z Davle... Interiér pokoje by měl být scénou, která díky své atmosféře láká k netušeným zážitkům.

„To, co se stane na hotelovém pokoji, zůstává na hotelovém pokoji.“  Vše je zcela ponecháno na vlastní fantazii bydlícího. I to, jak si název „Padesát odstínů šedi” vyloží. Lze jej tedy interpretovat různě, mísí se zde hned několik stylů a vlivů. Obsahuje nejen odkaz na barevnost, ale i třeba na surrealistickou atmosféru Almodóvarových filmů, kterou by měl pokoj evokovat. Při návrhu se postupovalo formou koláže, kombinací materiálů a nábytku se architekti snažili vystihnout svou finální představu.

Šedá je elegantní, decentní.... sexy. Objevují se tu i jiné akcenty. Kromě magické šedi se zde instalovala i znovuzrozená mosazná svítidla a čalouněný nábytek z původního Imperialu ze 70. let. Královnou pokoje je geometrická postel s čelem, které funguje jako paravan. Lze se za ním převlékat a umocnit tak napětí z očekávání. Dalším výrazným prvkem jsou rafinovaně rozmístěné velké zrcadlové plochy, které ve svých mnohých realizovaných pracech autoři několikrát použili.

REZERVOVAT POKOJ


unnamed

Stolin_PetrPetr Stolín a Alena Mičeková

PETR STOLÍN ARCHITEKT s.r.o.
 

Vybrané projekty / realizace:

  • experimentální domy ZEN-Houses
  • Kulturní centrum 101010 ve Vratislavicích (stavba roku 2011 Libereckého kraje)
  • malá administrativní budova Ermeg (stavba roku 2009)
  • návrh Slunečního pavilonu v Jablonci nad Nisou
  • MŠ Vratislavice
     

Studia / praxe:

Petr Stolín po absolvování střední průmyslové školy v  Liberci a Brně studoval v letech 1978 - 1983 fakultu architektury na VUT v  Brně. Později pracoval v ateliéru Pavla Švancera ve Stavoprojektu Liberec a v SIALu pod Karlem Hubáčkem. Od roku 1993 se věnuje samostatné architektonické praxi. Na projektech často spolupracuje se svým bratrem, sochařem a konceptuálním umělcem Janem Stolínem. Od roku 2015 vede s Alenou Mičekovou společný ateliér CUBE LOVE se sídlem v experimentálním domě ZEN v Liberci.

Alena Mičeková intenzivně pracuje v ateliéru od roku 2007 a působí jako spoluautorka na zásadních projektech. Vystudovala Fakultu umění a architektury Technické univerzity v Liberci, jako studentka participovala na některých projektech již od roku 2003 v rámci praxe. Rozhodla se zakotvit v Liberci a tvořit v místě smysluplné prostředí a uvádět projekty do života.
 

Materiály, které nás baví:

V současné době se zabýváme transparentností materiálů a jejich následným vrstvením. Nejraději však necháváme materiály vyniknout v jejich primární podobě tak, aby bylo využito jejich základních vlastností. Rádi experimentujeme.
 

Motto:

V architektuře není malých úloh!

           DALŠÍ DESIGNOVÉ POKOJE  FOTOGALERIE HOTELU  DODAVATELSKÉ FIRMY
 

Koupelnové vybavení: SIKO, Butterfly

Koupelnové doplňky: Steno

Obklady: Dorint

Skleněná mozaika:  FORTEL DESIGN, s.r.o.

Koberec: Breno

Matrace: Unar s.r.o.

Kovové konstrukce: umělecký kovář Martin Dräger 

Truhlářské výrobky: Millante

Zrcadla: 1ku1 s.r.o.

Vintage doplňky: Aron-Antik

Svítidla: původní vybavení hotelu Imperial
 

KOMPLETNÍ PŘEHLED DODAVATELŮ

Kontaktní informace

Adresa:

1. máje 757/29
460 07 Liberec
Česká Republika

+420 608 822 822
imperial@pytloun-hotels.cz

Sociální sítě

Můžete nás sledovat i na sociálních sítích, kde Vás budeme informovat o všech našich novinkách a aktuálním dění.

Kontaktní formulář

* Všechny položky jsou povinné

Working...