_MG_2118

101 | Linie světla

Pokoj 101 je jiný, ale přesto zapadá do celkového konceptu hotelu. Jednak svojí jednoduchostí odkazující na architekturu samotné budovy hotelu a jednak barevně. Základními barvami pokoje, který jeho autor Ivo Prokel nazval Linie světla, jsou antracitová, bílá a fialová.

„V rámci hotelu se objevují na více místech, a přes veškerou originalitu pokoje připomínají, že je součástí celku,“ říká architekt. Do celkového pojetí Pytloun Grand Hotel Imperial zapadají i LED pásky, které si hoteloví hosté mohou barevně ladit podle momentální nálady a kterými udělal Ivo Prokel pokoj jedinečným.

Inspirací mu byl komplikovaný půdorys. „Přemýšlel jsem, jak tento prostor co nejvíc propojit. Když jsem si vše skicoval do půdorysu, napadlo mě ty čáry tažené napříč celým prostorem prostě „rozsvítit“. Stropem jsem vedl linie, které probíhají všemi částmi pokoje, a celý prostor propojují. Vznikl tak hlavní výtvarný prvek interiéru, který je však zároveň ryze funkční, neboť je tak vyřešeno osvětlení pokoje,“ popisuje interiérový designér. Barevně variabilní LED pásky nechal přirozeně „běžet“ i za čelo postele a vytvořil tak základ pro nevšední atmosféru pokoje. Linie stropních LED pásků pokračují i do koupelny, čím se naplnil úvodní cíl - maximální propojení všech prostor.

Koupelna má velké okno, o jehož vytvoření rovněž rozhodl rovněž půdorys. Vstupní prostor pokoje se kolem koupelny doslova „obtáčí“. Nabízela se tak lákavá možnost propojit koupelnu se „zbytkem světa“, což zajistilo právě velké okno ve výrazném žlutém rámu. Architekt tak zaplavil koupelnu denním světlem.

„Návrh každého interiéru stavím na několika základních bodech. Prioritou je zajištění všech funkcí, které musí konkrétní prostor splňovat. Podobu všem funkčním řešením však dávám nejen v souladu s typem budoucího uživatele, ale i s charakterem samotné stavby, ve které se interiér nachází. V materiálech a tvarosloví budovy tak hledám inspiraci i pro vnitřní prostor, s cílem vytvořit harmonické spojení,“ přibližuje svoji práci Ivo Prokel.

REZERVOVAT POKOJ


Ivo Prokel101 ivo prokel

IVO PROKEL INTERIOR DESIGN STUDIO


Vybrané projekty  / realizace:

 • Interiér podkrovního bytu, Praha
 • Byt 1kk, Praha – Klamovka
 • Rekonstrukce panelákového bytu, Praha – Řepy
 • Sídlo stavební firmy Roudnice
 • Interiér kanceláří Skanska, Ostrava
 • Vila v Klánovicích
 • Rekonstrukce bytu, Brno – centrum
 • Kebab – Burger, Hlučín


Studia / praxe:

 • Uměleckoprůmyslová škola Brno, obor navrhování nábytku a interiéru (1991)
 • Ostravská univerzita, výtvarná katedra - ateliér intermediálních forem v architektuře (1996)
 • Studio IVO PROKEL - INTERIÉR DESIGN (2004) s působením v rámci ČR
 • Spolupráce s Českou televizí na pořadu Bydlení je hra (od roku 2004)


Materiály, které mě baví:

Při výběru materiálů si nedávám žádné limity. Vždy však hledám určitou logiku a pevný základ. Jednou tím může být kresba dřeva nebo industriální ocelové konstrukce, jindy zase bílá plocha ve vysokém lesku. Snažím se tedy najít a nabídnout právě jen ta řešení, která budou nejvíc „slušet“  konkrétním klientům a konkrétnímu domu.


Motto:

Žádné speciální motto jsem nikdy neměl a zřejmě u toho už zůstanu. Cílem však je, aby mě práce stále bavila a klienti byli maximálně spokojení.


www.ivoprokel.cz  


Ivo Prokel je členem sdružení Czech Deco Team 

Logo CDT

DALŠÍ DESIGNOVÉ POKOJE  FOTOGALERIE HOTELU DODAVATELSKÉ FIRMY
 

Nábytek: Intex v.d.

Postele a matrace: Unar s.r.o.

Koupelnové vybavení: SIKO, Butterfly

Koupelnové doplňky: Steno

Koberec: Breno

Tapety: HCS Deco

Závěsy: Styltex

KOMPLETNÍ PŘEHLED DODAVATELŮ

Kontaktní informace

Adresa:

1. máje 757/29
460 07 Liberec
Česká Republika

+420 608 822 822
imperial@pytloun-hotels.cz

Sociální sítě

Můžete nás sledovat i na sociálních sítích, kde Vás budeme informovat o všech našich novinkách a aktuálním dění.

Kontaktní formulář

* Všechny položky jsou povinné

Working...