Evropský unikát: hotel v Liberci nabízí tři desítky designových pokojů od význačných architektů

TEXT PETRA JANSOVÁ

22.10.2016

quad

Grand Hotel Imperial v Liberci získal po rekonstrukci novou podobu. Kromě renovované hotelové restaurace je zde i 36 originálních designových pokojů, na nichž se podíleli významní čeští architekti a designéři jako Bořek Šípek, David Vávra, Michal Kunc, Petr Stolín, Vít Janečka či Ivo Prokel. Jeden z pokojů se třeba jmenuje 50 Shades of Grey. 

Historie Pytloun Grand Hotelu Imperial v Liberci sahá až do 20. let minulého století. Do atmosféry prvorepublikové stavby neblaze zasáhla necitlivá rekonstrukce v 80. letech, která znehodnotila většinu původních interiérů. Od roku 2009 byl hotel zavřen a chátral.

V roce 2015 se do jeho rekonstrukce pustil nový majitel, který chtěl především navázat na prvorepublikovou tradici. Na podzim roku 2015 bylo otevřeno prvních 67 standardních pokojů Superior a novou podobu dostala i známá restaurace Zlatý kohout. Design interiérů je dílem renomovaného studia Vrtiška ◦ Žák. 

Na jaře 2016 byla následně otevřena a představena první řada 19 designových pokojů a v červnu pak druhá (celkem je jich nyní 36). Každý z nich vytvořil jeden z renomovaný architektů, například Bořek Šípek, David Vávra, Michal Kunc, Petr Stolín, Vít Janečka, Ivo Prokel nebo studio Chybik+Kristof Architects,

Kontaktní informace

Adresa:

1. máje 757/29
460 07 Liberec
Česká Republika

+420 608 822 822
imperial@pytloun-hotels.cz

Sociální sítě

Můžete nás sledovat i na sociálních sítích, kde Vás budeme informovat o všech našich novinkách a aktuálním dění.

Kontaktní formulář

* Všechny položky jsou povinné

Working...