Nechte se inspirovat designovým hotelem

TEXT HOME

Pytloun_Grand_Hotel_Imperial__-_LobbyI v hotelovém pokoji se můžete inspirovat při zařizování vlastního domu či bytu. Jedním z míst, které takovou inspiraci nabízejí, je Pytloun Grand Hotel Imperial v Liberci. Celkem 29 designových pokojů navrhovalo 22 předních českých architektů a designérů, a hotel je díky tomu opravdu zajímavou studnicí nápadů.

Již při vstupu do hotelu zjistíte, že design je tady opravdu důležitý. Majestátně působící prostory v černé barvě skvěle doplňuje zlaté kovové ostění a vše důstojně završuje obrovský lustr od firmy Lasvit, který vznikl podle návrhu Maxima Velčovského. Nese název The Cloud a je tvořen 98 opálovými koulemi s různou intenzitou osvětlení. Světlo vydává pouhá třetina z nich, jeho odraz v ostatních ale vyvolává impozantní dojem světelného oblaku. Působivá podívaná, a to jsme ještě nenahlédli do pokojů.

Právě v nich je totiž možné sledovat využití nejrůznějších materiálů na stěnách, podlaze i nábytku. Stěny Jizerského pokoje jsou obložené dubovým dřevem, v jiném pokoji můžete zase na stěně vidět kamenný obklad, cihelné pásky, industriálně laděnou imitaci betonu a nebo takzvanou kamennou dýhu, tedy tenkou vrstvu velkoformátového kamenného bloku, se kterou se velmi snadno pracuje a přitom na stěně vypadá skvěle. Podlahu většiny pokojů tvoří koberce nejrůznějších barev a designů, za pozornost ale jistě stojí i podlahy z vinylu nebo dubová mozaika, která je v pokoji Hunting Room dokonce využita i k částečnému obkladu stěn a plynule přechází až do nábytku.

 

Kontaktní informace

Adresa:

1. máje 757/29
460 07 Liberec
Česká Republika

+420 608 822 822
imperial@pytloun-hotels.cz

Sociální sítě

Můžete nás sledovat i na sociálních sítích, kde Vás budeme informovat o všech našich novinkách a aktuálním dění.

Kontaktní formulář

* Všechny položky jsou povinné

Working...