Časopis inCONCEPT


Nová Liberecká GALERIE v jednom z designových pokojů Grand Hotelu Imperial 

Autoři národního pavilonu pro Expo v Miláně Ondřej Chybik a Michal Kryštof pro Grand Hotel Imperial navrhli dva designové pokoje. 

V tomto malém projektu velkolepě spojili funkci ubytování s výstavní galerií, což zcela ovlivnilo samotný vzhled pokojů. 

 


 

Cílem projektu bylo vytvořit maximální možnou výstavní plochu a proto jsou všechny funkce a nábytek koncentrovány do centra prostoru pokoje. Monochromatické řešení povrchů podporuje koncentraci diváka na vystavené artefakty.

 

“Chtěli jsme typologii hotelových pokojů posunout dál, než by hosté běžně očekávali. A protože se obklopujeme lidmi z uměleckého prostředí, rozhodli jsme se podpořit jejich práci a zároveň I zvelebování veřejného prostoru Liberce, na které poputuje výtěžek z prodeje každého vystaveného díla objektu” Přibližuje koncepci návrhu architekt Ondřej Chybik “První výstavu představují fotografie Lukáše Pelecha a Radka Bruneckého zachycující architekturu a život českého domu po dobu konání Expo Milano.  Fotografie jsou námi oběma signovány”, dodává Michal Kryštof

 

Tyto expozice se budou obměňovat v pravidelných periodách a hosté hotelu mají kdykoliv možnost vystavené fotografie zakoupit. Výtěžek z jejich prodeje bude použit na náklady workshopu pořádaného libereckou Fakultou architektury studiem Mjölk a knihkupectvím Fryč. Výstupem z tohoto workshopu budou zásahy do veřejného prostoru města Liberce.

 

Ondřej Chybik a Michal Krištof studio založili v roce 2010 hned po návratu ze studií na prestižní ETH Zürich ve Švýcarsku a zahraniční stáže v renomované kanceláři Bjarke Ingels Group – BIG v dánské Kodani. Brzy se zařadili k nejmladší výrazné generaci architektů v Česku. Jejich nejznámější projekt, český národní pavilon pro světovou výstavu EXPO v Miláně byl oceněn mezinárodní porotou bronzovou medailí za architekturu a ateliéru přinesl renomé I v zahraničí. V současné době tvoří studio 20 architektů, kteří pracují na široké paletě projektů v řadě zemí světa. Hlavní architekti se aktivně účastní přednáškových cyklů, konferencí a výstav. Jejich výrazným počinem byla I kolektivní výstava projektu The Veranda v Rio de Janeiro, který se stal součástí výstavy Uneven Growth v newyorském muzeu moderního umění MoMA. 

CELÝ ČLÁNEK NAJDETE ZDE 

Kontaktní informace

Adresa:

1. máje 757/29
460 07 Liberec
Česká Republika

+420 608 822 822
imperial@pytloun-hotels.cz

Sociální sítě

Můžete nás sledovat i na sociálních sítích, kde Vás budeme informovat o všech našich novinkách a aktuálním dění.

Kontaktní formulář

* Všechny položky jsou povinné

Working...