Designové pokoje v libereckém Pytloun Grand Hotelu Imperial jsou galerií soudobého českého designu​

TEXT: AUKTUÁLNĚ.CZ

201 - 1

V unikátním projektu představuje hotel 36 designových pokojů – z nichž každý navrhl jiný architekt či studio a každý tak má jedinečnou atmosféru.

Hotel Imperial v Liberci byl postaven ve 20. letech minulého století jako konstruktivistická stavba s prvky art deco. V 80. letech prošel nechvalně proslulou „renovací“, která pohřbila téměř vše z jeho prvorepublikového kouzla. V 90. letech budova řadu let chátrala a k životu přišla znovu až v rukou hoteliéra Lukáše Pytlouna. Po rozsáhlé rekonstrukci bylo na podzim roku 2015 otevřeno prvních 67 pokojů a novou podobu dostala i známá restaurace Zlatý Kohout. Design interiérů je dílem renomovaného studia Vrtiška - Žák.

V současné době Pytloun Grand Hotel Imperial otevírá veřejnosti první řadu designových pokojů, které navrhovali přední čeští architekti a designéři. Jejich podoba je opravdu rozmanitá a hosté si tak mohou vybrat podle svého vkusu, momentální nálady nebo třeba oblíbené barvy. Každý z pokojů je vybaven vířivou vanou.

Do světa Hollywoodu vás vtáhne pokoj nazvaný Backstage, jiný zase zahraje na strunu loveckých vášní. Některé pokoje svým stylem vybízejí k romantickým pobytům, jiné nabízejí umělecké či literární odkazy, další zas sázejí na hravost a radost ze života.

Pokoj s názvem Kompozice 319 vychází ze stejnojmenného obrazu Pieta Mondriana, Simple Pleasure zase nabízí na stěnách i na stropě úryvky ze slavných literárních děl v různých jazycích. Pokoj On the Roof dovednou kompozicí prvků evokuje dojem, že se nachází na střeše hotelu, pokoji #UAXdesign pak dominuje stěna plná hravých obrázků a hesel.

CELÝ ČLÁNEK NAJDETE ZDE

Kontaktní informace

Adresa:

1. máje 757/29
460 07 Liberec
Česká Republika

+420 608 822 822
imperial@pytloun-hotels.cz

Sociální sítě

Můžete nás sledovat i na sociálních sítích, kde Vás budeme informovat o všech našich novinkách a aktuálním dění.

Kontaktní formulář

* Všechny položky jsou povinné

Working...