Inspirujte se v designovém hotelu aneb Posviťte si na to

TEXT ABALITY

101 | LINIE SVĚTLA | IVO PROKEL

Hotel obvykle bývá místem, kde přespíte na služební cestě nebo v něm strávíte příjemné chvíle oddychu při své dovolené – ale jsou i hotely, ve kterých se můžete inspirovat. Jedním z takových hotelů je Pytloun Grand Hotel**** Imperial v Liberci. Celkem 29 designových pokojů navrhovalo 22 předních českých architektů a designérů, a díky tomu jsou jeho pokoje velmi různorodé a přinášejí řadu designových nápadů, které můžete klidně využít při zařizování svého domu, bytu nebo třeba kanceláře. 

Jednou z věcí, kterou je Grand Hotel Imperial zajímavý, je osvětlení. Hned při vstupu do hotelové lobby upoutá vaši pozornost obrovský lustr od firmy Lasvit, který vznikl podle návrhu Maxima Velčovského. Nese název The Cloud a je tvořen 98 opálovými koulemi s různou intenzitou osvětlení. Světlo vydává pouhá třetina z nich, jeho odraz v ostatních ale vyvolává impozantní dojem světelného oblaku. Kromě toho je v lobby i řada bodových světel, které nasvěcují zlaté kovové ostění. Zejména večer se vám tak v hotelovém lobby naskytne nevšední podívaná, která upoutává všechny návštěvníky hotelu.

Hra světel ale pokračuje i na chodbách jednotlivých pater hotelu Imperial. Ty jsou kolem dokola lemovány LED pásky umístěnými ve stropních podhledech. Na každém patře svítí jinou barvou, což hostům usnadňuje orientaci v hotelu a zároveň vytváří velmi příjemnou atmosféru.

A nyní už pojďme nahlédnout za dveře jednotlivých hotelových pokojů, kde nás čeká zajímavá podívaná. Veřejné prostory hotelu Imperial a všechny jeho standardní pokoje jsou dílem architektů Romana Vrtišky a Vladimíra Žáka ze studia VRTIŠKA • ŽÁK. Ti ve svých pokojích použili LED pásky k podsvícení postelí, díky čemuž vzniká dojem, že se postel vznáší nad podlahou.

CELÝ ČLÁNEK NAJDETE ZDE

Kontaktní informace

Adresa:

1. máje 757/29
460 07 Liberec
Česká Republika

+420 608 822 822
imperial@pytloun-hotels.cz

Sociální sítě

Můžete nás sledovat i na sociálních sítích, kde Vás budeme informovat o všech našich novinkách a aktuálním dění.

Kontaktní formulář

* Všechny položky jsou povinné

Working...